Acum este Vin, 19-Apr-2024 09:58

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Smart Form
MesajScris: Mar, 29-Apr-2008 17:38 
Neconectat

Membru din: Mar, 29-Apr-2008 17:35
Mesaje: 1
Locaţie: Bucuresti
Salutare,

Am o intrebare legata de un smartform. Trebuie sa creez un raport care sa poata fi tiparit fata-verso. Este un raport de HR, mai precis un mandat postal.

Pe pagina fata trebuie sa afisez informatii de la 3 angajati (3 inregistrari una sub alta). Pe pagina verso trebuie sa afisez alte informatii (campuri) de la aceeasi 3 angajati de pe front page. Si asa mai departe… adica alti 3 angajati pe pagina fata, aceeasi 3 angajati pe verso, dar cu alte informatii decat pe pagina fata…

Eu am definit doua pagini, First page si Second page. First page contine un Main window, iar Second page un Secondary window.

In Main window am definit un tabel, care contine un Table line.

In Second window am definit, de asemenea, un tabel, care contine, la randul sau, un Table line.

Cele doua Table line contin celule diferite, deoarece si layout-ul celor doua pagini trebuie sa fie diferit.

Problema mea este ca la rulare, pe Second page apar tot timpul aceeasi trei angajati (primii trei), in timp ce pe First page sunt afisati corect angajatii, adica primii trei, apoi urmatorii trei si asa mai departe.

Ce ar trebui sa fac ca sa am aceeasi angajati atat pe Main page, cat si pe Second page?

Multumesc foarte mult pentru raspuns. Daca nu am fost prea explicit, va rog, spuneti-mi, si o sa dau informatii suplimentare.

_________________
Remus


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
POWERED_BY
Translation/Traducere: phpBB România