Acum este Vin, 17-Mai-2024 08:22

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: vesti noi
MesajScris: Lun, 02-Apr-2007 14:40 
Neconectat

Membru din: Mie, 18-Oct-2006 21:59
Mesaje: 7
Locaţie: Bucuresti
Buna tuturor,

a trecut ceva vreme intr-adevar de cand am inceput cautarile pentru o pozitie de consultant SAP...

Vestea buna este ca am reusit - chiar saptamana trecuta s-au finalizat negocierile - sa semnez (sau sunt pe cale sa) un contract cu o companie pentru o pozitie de SAP HR Consultant si astfel incepand cu 01.05.2007 voi lucra la respectiva firma. Si imediat voi pleca la cursuri in Germania.
Acum opinia mea dupa mai mult de 5 luni de cautari:
cererea devine din ce in ce mai mare intr-adevar, DAR sunt firme si firme...
In general accentul cade pe experienta SAP, iar daca lipseste - cazul meu - pentru multi nu mai conteaza restul. Se intampla chiar si la case mai mari, in Romania...
Si fiind la inceput, trebuie sa fi dispus sa faci sacrificii: in cazul meu a fost mai mult financiar, pierzand cam 400 de euro la salariul net, dar asta este ceea ce vreau sa fac si sper ca avanatajele sa fie pe termen mediu si lung...
Dar am acceptat; o sa -mi fie mai dificil la inceput, dar asa cum spuneam asta am vrut sa fac si treptat, treptat sa speram ca va fi din ce in ce mai bine.
O zi excelenta tuturor,
Eugen (Giani)

_________________
Eugen GBC


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
POWERED_BY
Translation/Traducere: phpBB România