Acum este Joi, 28-Mar-2024 11:24

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Lun, 18-Ian-2010 15:51 
Neconectat

Membru din: Mie, 20-Feb-2008 16:40
Mesaje: 38
Locaţie: Buzau
Salut,

As avea nevoie sa impart anumite conturi de cheltuieli in deductibil si nedeductibil dar fara sa fac acelasi cont de 2 ori in planul de conturi. Adica in momentul cand vreau sa introduc o suma pe contul de cheltuiala nedeductibil sa-i pun ceva (nu stiu ce, un fel de repartitor sau cam asa ceva), care, la calculul impozitului pe profit sa-mi fie mai usor sa-l scot. Am auzit ca se poate dar din pacate nu stiu cum.

Merci,

Ionut


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 04-Mar-2010 18:49 
Neconectat

Membru din: Mar, 28-Oct-2003 17:09
Mesaje: 20
Locaţie: Romania
Depinde cati bani ai pentru solutia asta.
Exista mai multe variante (in afara de cea cu dublarea conturilor) dar care implica ceva timp si bani.
1- poti sa gasesti un camp existent in BSEG care sa nu fie folosit deloc, acest camp sa fie modificabil dupa inregistrare dar si vizibil din alte module (ex: in tranzactia MIRO etc). pe acest camp incepi si faci dezvoltare si construiesti rapoarte
2- centre de cost diferite pentru cheltuielile respective... cu tot ce implica acest lucru
3- solutie completa si complexa furnizata de firma de specialitate (consultanta)

Salutare,
Cats


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
POWERED_BY
Translation/Traducere: phpBB România