Acum este Vin, 29-Mar-2024 08:16

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Joi, 08-Iul-2010 09:55 
Neconectat

Membru din: Mar, 03-Noi-2009 17:02
Mesaje: 4
CO presupune gestiunea costurilor. La finalul fiecarei perioade, inchizi pagina de controlling si mergi pe rezultate pentru analiza. Intrebarea mea legata de aceasta analiza.... cum este posibil sa ai evidenta pe costurile primare, daca aceste costuri/venituri se inchid la final de perioada in FI. Intr-un raport standard de CO ele apar cu valoare 0, datorita inchiderii din financiar.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 02-Aug-2010 11:27 
Neconectat

Membru din: Joi, 30-Sep-2004 15:43
Mesaje: 24
Inchiderea cheltuielilor si a veniturilor in Fi trebuie sa fie realizata pe o comanda interna si nu pe centrele de cost ce au generat chelt- veniturile respective. E normal sa vezi Zero in raport daca inchizi conturile pe aceleasi obiecte de cost. Mergi in raport si scoate prin filtrare tipul de document de inchidere si asa o sa-ti ramana chelt si veniturile fara inchiderea din FI.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 03-Aug-2010 10:34 
Neconectat

Membru din: Mar, 03-Noi-2009 17:02
Mesaje: 4
Am facut inchiderea in financiar pe un alt centru de cost, nu pe o comanda interna. Si in continuare elementele de cost sint pe zero. Conteaza tipul de obiect de cost pe care duci inchiderea? Si daca obiectul de cost este decisiv pentru afisarea costurilor in raport CO, la selectia pentru inchidere unde pot gasi campul pentru comanda interna? Din cate am vazut pe acolo, nu prea apare campul, este doar un camp la bucata de Slovacia mai jos in programul de inchidere, numit comanda statistica. Dar nu pare a fi acel internal order de care spui si pe care il stiu si eu.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
POWERED_BY
Translation/Traducere: phpBB România