Acum este Joi, 28-Mar-2024 11:10

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Transfer in FI problematic
MesajScris: Mar, 25-Sep-2007 14:08 
Neconectat

Membru din: Mar, 14-Noi-2006 16:19
Mesaje: 6
Buna ,

Iata problema mea: am un client de test in care nu pot transfera in contabilitate facturile in RON . Din vf02 imi zice numai : "eroare in interfata de FI" iar in vfx3 fiind ceva mai specific : " Nu a fost gãsit curs de schimb pentru xxxxxxxxx / RON " ( xxxxxxxxxx fiind nr.-ul facturii ).
Aveam impresia ca fiind numai un client de test s-a omis ceva cu ocazia denominarii , adica banuiam ceva de genul ca moneda a ramas tot ROL si cauta curs pt. RON.
Numai ca m-am uitat in SPRO la setarile de moneda si par a fi OK. Cel putin cele evidente . Sau sunt si unele specifice SD-ului ? Daca nu , aveti vreo idee ce poate fi ?
Am comparat un pic intretinerea cursurilor de schimb cu cel din clientul productiv dar nu m-am edificat . In afara faptului ca nu erau intretinute de mult cursurile valutare nu prea am vazut diferente.
Am cautat ceva de genul 1 RON = 1 ROL dar n-am gasit nici in clientul productiv.
Bineinteles in documente (comanda, factura) apare cursul de 1,00000 adica pare OK.

Nu stiu unde sa ma mai uit asa ca orice idee este apreciata !

Mersi.
SapDriller


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
POWERED_BY
Translation/Traducere: phpBB România