Acum este Mie, 01-Mai-2024 04:49

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Enviromnent variable
MesajScris: Sâm, 08-Mai-2004 01:40 
Neconectat

Membru din: Mar, 24-Feb-2004 02:51
Mesaje: 4
Locaţie: San Diego
Recent noi am upgraded citeva din systemurile noastre SAP R3 de la SP 40 la SP 46. IN sistemul care are SP46 primim dumpuri care se refera la "enviroment variables". Am citit citeva note de la SAP si acestea recomanda sa update table TCP0C si sa controlam daca ce contine tabla asta e la fel cu ce sa afla la OS level. Asta am controlat si sint la fel. Am updated tabla TCP0C si in un system care e inca la SP40 si car are aceleasi enviroment variables dar problema nu apare in acest system. Noi folosim Sun hardware cu SunOS 5.6 si SAP 46C. Intrebarea este daca cineva a intimpinat probleme asemanatoare?

_________________
Adrian B.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm, 08-Mai-2004 12:02 
Neconectat

Membru din: Lun, 15-Dec-2003 20:27
Mesaje: 8
Am avut probleme datorate "environment variables" la upgrades de SAP si/ sau DB (lipsea vreo variabila, aveam neconcordante intre limbile si/ sau seturile de caractere sau era pur si simplu scrisa gresit). Te rog, daca poti, posteaza unu' din shortdumps, variabile de envinronment pt. <sapsid>adm, ora<sapsid>, setul de caractere folosit la DB, si ce limbi ai instalate/ folosesti in sistem, pt. avea ceva mai multe informatii despre problema (si poate chiar sa gasim o solutie).


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar, 11-Mai-2004 00:57 
Neconectat

Membru din: Mar, 24-Feb-2004 02:51
Mesaje: 4
Locaţie: San Diego
Problema a fost rezolvata cind am pus un OS patch. Note 39739 explica probleme asemanatoare.

_________________
Adrian B.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
POWERED_BY
Translation/Traducere: phpBB România