Site-ul consultantilor SAP din Romania
https://sap-consulting.ro/phpbb/

Coada de asteptare
https://sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=6&t=25
Pagina 1 din 1

Autor:  Ciprian [ Mar, 04-Noi-2003 13:56 ]
Subiectul mesajului:  Coada de asteptare

Pt a face o modificare in sis productiv, se face o cerere, se elibereaza si se transporta. Apoi, in sis.prod. se incarca cererea respectiva cu stms.
Intrebare: se pot sterge/muta/arhiva cererile incarcate? Ce implicatii sunt? Se mai vad in prod. ca cereri incarcate?

Multumesc

Autor:  Costin Albu [ Mar, 04-Noi-2003 15:30 ]
Subiectul mesajului:  Re:Coada de asteptare

In primul rand nu ar trebui folosit termenul coada de asteptare, care are in SAP o cu totul alta semnificatie ci altceva, de ex. lista cererilor importate.

Ca sa raspund la intrebare, dupa import cererile se pot sterge/muta/arhiva. Se va reduce putin functionalitatea STMS pt. aceste cereri dar nu este important.

Pagina 1 din 1 Ora este UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/